Chátrajúce budovy a Vysoké Tatry: Kultúrna hanba Tatranskej Lomnice

„Kino, kde kedysi zneli potlesky, dnes hnije v tichu“

Chátrajúce budovy a Vysoké Tatry sú dnes symbolom premrhaného potenciálu. Jar v Tatranskej Lomnici prináša nielen prebudené lesy a vôňu ihličí, ale aj mrazivý obraz ďalšieho druhu. Obraz absolútne zanedbaného mestského majetku, ktorý nie je len odrazom technického stavu budov, ale najmä hodnotového a riadiaceho zlyhania samosprávy. Zábery, ktoré sme v apríli zachytili, hovoria jasne: Kino Tatry, kedysi kultúrna dominanta Tatranskej Lomnice, je dnes obrazom skazy, zániku a nečinnosti.

Na nižšie prezentovanom článku sme pracovali niekoľko týždňov s tým, že sme sa snažili overiť mnohé fakty, získať informácie, konfrontovať kompetentných, rovnako ako sme aj pracovali s inštitútom infozákona a konzultáciou s rôznymi odborníkmi. Výsledný článok je preto dlhší, avšak stojí za prečítanie.

Neďaleko centra stojí ďalšia chátrajúca budova bývalej obuvi, ktorá je však na tom len o vlások lepšie. Nefunkčné priestory, opadnutá omietka, prázdne oči okien a chladné ticho, ktorým zvyčajne dýchajú iba miesta, ktoré niekto definitívne opustil.

Posledné predstavenie premietalo naše nádherné tatranské kino 14. septembra 2012. Týmto dňom Mesto Vysoké Tatry definitívne prišlo aj o posledné kino. Zatvorením kina v Tatranskej Lomnici zaniklo posledné z tatranských kinosál a v celom meste už neostalo žiadne. Pripomeňme si, že ešte v roku 1989 premietali filmy štyri kiná – v Novom a Starom Smokovci, na Štrbskom Plese a v spomínanej Tatranskej Lomnici.


Prípad kina: Šesť rokov bez pohybu

Už v roku 2019 mestské zastupiteľstvo Mesta Vysoké Tatry schválilo uznesenie č. 94/2019, ktoré malo byť vykúpením pre obnovu kina:

„Mestské zastupiteľstvo vo Vysokých Tatrách schvaľuje a/ prípravu podkladov pre vypracovanie investičného zámeru rekonštrukcie budovy kina – kultúrneho strediska v Tatranskej Lomnici pre naplnenie jeho pôvodnej funkcie, to je na kultúrno-spoločenské aktivity s doplnením o planetárium a kaviareň…“

Výňatok zo Zápisnice z 5. zasadnutia mestského zastupiteľstva vo Vysokých Tatrách, uskutočneného 27. júna 2019 (Zdroj: Mesto Vysoké Tatry)
Výňatok zo Zápisnice z 5. zasadnutia mestského zastupiteľstva vo Vysokých Tatrách, uskutočneného 27. júna 2019 (Zdroj: Mesto Vysoké Tatry)

Dnes, po 6 rokoch, nemá mesto ani štúdiu, ani projekt, ani oficiálny zámer. Naše infožiadosti adresované Mestu Vysoké Tatry v roku 2025 výslovne potvrdili, že neexistuje žiaden posun. Pracovná skupina, ktorá mala pripraviť podklady, podľa tvrdení Mesta Vysoké Tatry nikdy nezverejnila žiadne výsledky, o jej činnosti sa nevie takmer nič a neexistuje žiaden ďalší dokument, ktorý by proces posunul vpred.

A odpoveď mesta? Zverejňujeme v tejto časti v plnom rozsahu:

b) Mesto Vysoké Tatry v minulosti ustanovilo pracovnú skupinu, ktorá vznikla na základe uznesenia mestského zastupiteľstva č. 94/2019 – Kino Tatranská Lomnica. Aktuálne však nedisponujeme žiadnymi konkrétnymi zámermi, informáciami o činnosti či výsledkami práce tejto skupiny, rovnako ani neexistuje žiadne iné uznesenie týkajúce sa tohto objektu. Primátor aj zamestnanci mesta Vysoké Tatry by uvítali možnosť reagovať napr. dopytovo-orientovaným projektom na EÚ výzvu s potenciálom obnovy tejto mestskej budovy, no momentálne neevidujeme vyhlásenie takejto výzvy, resp. neevidujeme prideľovanie finančných prostriedkov z výziev, ktoré sú aktuálne na tento účel vyhlásené. Disponujeme listinným vyhotovením projektovej dokumentácie staršieho dátumu, ktorej predmetom je zameranie skutkového stavu objektu a k nemu prislúchajúci statický posudok. Táto dokumentácia je verejnosti prístupná k nahliadnutiu na odd. majetku, investícií, rozvoja a projektov na mestskom úrade v Starom Smokovci. Dokument však len reflektuje aktuálny stav budovy a nedeklaruje žiadny navrhovaný zámer s ňou, a to z dôvodu, že vypracovanie dokumentácie k stavebnému zámeru by muselo byť v prvom rade úzko späté s podmienkami vyššie spomínanej chýbajúcej výzvy, do ktorej by sa mesto chcelo zapojiť.

c) Na úrovni dvoch orgánov mesta Vysoké Tatry v aktuálnom zložení doteraz neprebehla diskusia o zámere s objektom OBUV – Tatranská Lomnica, t. j. nie je zadefinovaný zámer, nie je k veci vypracovaná štúdia, projekt alebo akýkoľvek právne významný dokument, ktorý by bolo možné sprístupniť.“

Takto sa spravuje verejný majetok v meste, ktoré sa rado prezentuje ako „brána do Tatier“. Kino ostáva uzamknuté, odkaz kultúrneho priestoru umlčaný, a mesto stojí bezradne. Alebo presnejšie: mesto nekoná.

Primátor Jozef Štefaňák pritom priznáva pre portál ASB, aký je stav: „Máme tu nevyužité budovy vo veľmi zlom technickom stave, nech sa najprv obnovia tieto“. Dôrazne po nástupe do úradu upozorňoval, že súčasný prístup je neudržateľný: „Máme tu mnoho krásnych, ale, bohužiaľ, chátrajúcich budov. Ak tieto budovy chátrajú, nevidím dôvod, aby sme povolili zastavať ďalšie územie na zelenej lúke.“. (Zdroj: ASB)

Tieto výroky však predstavujú zásadný rozpor so súčasným stavom– mesto verejne priznáva núdzu po obnove existujúcich objektov a zároveň dlhodobo nenavrhuje žiadne riešenie práve pre tie objekty, ktoré chátrajú. Kým sa zo strany radnice hovorí o čakaniu na zázračné výzvy, či prácu komisie, vyjadrenie primátora potvrdzuje, že reálne čakáme márne: dôkazom je fakt, že podľa tvrdenia mesta pracovná skupina nemala konať.

Budova bývalého kina chátra, na stenách ešte visia tabule z pôvodného premietania filmu Harry Potter a Dary smrti 2 z roku 2011. Pravdepodobne jedno z posledných predstavení v našom nádhernom kine. (Foto: Iniciatíva Vráťme život Tatrám)
Budova bývalého kina chátra, na stenách ešte visia tabule z pôvodného premietania filmu Harry Potter a Dary smrti 2 z roku 2011. Pravdepodobne jedno z posledných predstavení v našom nádhernom kine. (Foto: Iniciatíva Vráťme život Tatrám)

„Eurofondy prídu, len čakajte…“

Zamestnanci mesta aj primátor tvrdia, že by sa mesto rado zapojilo do eurofondovej výzvy. Podľa vedenia však momentálne žiadna takáto výzva neexistuje – a preto neexistuje ani projekt, ktorý by mohli predložiť (čo je mimochodom hlúposť, ktorú nižšie v článku preukážeme). Aj keď je výzva dnes otvorená, mesto nie je pripravené reagovať – chýba projekt aj podklady. Podľa viacerých členov pracovnej skupiny boli výzvy dostupné už v čase jej pôsobenia, čo len potvrdzuje, že dôležitý čas bol premrhaný.

To je ten zásadný rozpor:

  • Mesto tvrdí, že čaká na výzvu.
  • Mesto priznáva, že bez výzvy nemá ani zámer, ani štúdiu. Jediné, čím mesto disponuje je projektová dokumentácia staršieho dátumu.
  • Jednotliví členovia pracovnej skupiny tvrdia, že výzvy boli aj v minulosti, avšak na ťahu bolo mesto.

Musíme vysvetliť, že každý, kto sa chce zapojiť do výzvy, musí predložiť aktuálnu projektovú dokumentáciu, ktorá zodpovedá súčasnému stavu objektu, rovnako ako aj štúdiu udržateľnosti či schválené stavebné rozhodnutie. Staršie dokumentácie jednoducho neobstoja – úrad ich pri týchto procesoch neprijme. Zároveň musíme jasne povedať, že samotné zameranie skutkového stavu objektu a priložený statický posudok ešte neznamenajú, že mesto určilo zámer, čo s budovou plánuje. A ten zámer jednoducho neexistuje! Všeobecné konštatovanie v pôvodnom uznesení č. 94/2019 – teda snaha „naplniť pôvodnú funkciu objektu na kultúrno-spoločenské aktivity s doplnením o planetárium a kaviareň…“ – nemožno považovať za jasne definovaný cieľ. Teda, ak sa zameriame na to, čo bolo uvedené na papieri, pretože naše zistenia nižšie hovoria o niečom inom.

Točíme sa v kruhu…

Ale bez zámeru a štúdie sa do výzvy zapojiť nedá. Ide teda o alibistický kruh, ktorý nemá riešenie, pokiaľ sa mesto nerozhýbe samo. Pritom vo verejnej správe je pravidlom, že projekty sa pripravujú pred výzvami, aby mohli byť ihneď predložené. To je jednoducho aplikačná prax, ktorej si musí byť vedomý každý skúsený a zodpovedný manažér, rovnako ako aj poslanci mestského zastupiteľstva.

Neudržateľnosť ďalšieho odkladu je zrejmá. Obe budovy sú citlivou súčasťou kultúrneho priestoru obce a ich ďalšie znehodnocovanie priamo škodí nielen historickej pamiatke, ale aj turistickej ponuke a dobrému menu obce. Čím dlhšie budú chátrať, tým bude drahšia oprava – až sa raz stane, že statika zlyhá a jediným riešením bude asanácia týchto objektov. Naproti tomu primeraná rekonštrukcia by mohla napr. budovu kina znova sprístupniť verejnosti ako filmový priestor, kultúrny klub alebo útulnú kaviareň s planetáriom, čo by obohatilo život v regióne.

Samostatnou témou by pritom mohlo byť využívanie daného objektu prostredníctvom Základnej školy v Tatranskej Lomnici a Základnej umeleckej školy v Tatranskej Lomnici, čím by sa vyriešila priestorová núdza oboch inštitúcií. Tejto problematike sa však budeme ešte osobitne venovať. Je však dôležité to aspoň spomenúť.

Aj samotné logo vlastníka nehnuteľnosti vyzerá rovnako ako kino samé - špinavé, zhrdzavené a pomaly rozpadávajúce sa. Dokedy? (Foto: Iniciatíva Vráťme život Tatrám)
Aj samotné logo vlastníka nehnuteľnosti vyzerá rovnako ako kino samé – špinavé, zhrdzavené a pomaly rozpadávajúce sa. Dokedy? (Foto: Iniciatíva Vráťme život Tatrám)

6 rokov ticha: Čo urobila pracovná skupina? Zistili sme to!

Uznesenie č. 94/2019 ustanovilo teda pracovnú skupinu, ktorú sme už niekoľkokrát spomenuli. Pracovnú skupinu tvorili známi odborníci, zástupcovia ZUŠ, poslanci aj zamestnanci mesta. No dnes, po rokoch, mesto Vysoké Tatry tvrdí, že neexistuje ani len zápisnica o jej rokovaní, ani verejne dostupný výsledok jej práce. Nie je známe, či sa skupina niekedy stretla, či vyhodnotila možnosti, či analyzovala potreby verejnosti.

Podľa verejne dostupných informácií, či informácií dostupných z Mesta Vysoké Tatry pracovná skupina teda podľa informácií z Mesta Vysoké Tatry zrejme nepracovala. To sa však podľa našich zistení nezakladá podľa všetkého na pravde, nakoľko sa nám podarilo spojiť s viacerými členmi pracovnej skupiny, ktorí potvrdili, že stretnutia prebehli a zápisnicu malo o tom spísať práve Mesto Vysoké Tatry.

Nasledujúce vyjadrenie je kompilátom stanovísk viacerých členov uvedenej pracovnej skupiny. Vzhľadom na časový odstup si mnohí z nich už nepamätali všetky detaily presne, a preto sa ich výpovede môžu v niektorých bodoch líšiť alebo obsahovať nepresnosti.

Pracovná skupina zasadala ešte za primátora Mokoša

Podarilo sa nám spojiť s niektorými členmi pracovnej skupiny, ktorí nám jednoznačne potvrdili, že počas obdobia, keď bol primátorom Ján Mokoš, sa pracovná skupina stretla, zadefinovala konkrétne zámery na využitie budovy kina a na jednom zo stretnutí sa zúčastnila aj odborníčka s architektonickým vzdelaním. Keď sme sa jednej z členiek komisie opýtali, či z toho vznikol nejaký výstup a ako by sa malo pokračovať, vysvetlila nám, že zápis zo stretnutia malo pripraviť mesto Vysoké Tatry ešte počas predchádzajúceho volebného obdobia. Mesto zároveň malo zabezpečiť aj vypracovanie projektu, ktorý by slúžil ako konkrétny výstup a podklad pre podanie žiadosti o eurofondy.

Rovnako závažnou informáciou, avšak v tejto chvíli neoveriteľnou informáciou poskytnutou členmi komisie, je aj to, že pôvodný architekt uvednej budovy, resp. súčasný vlastník architektonických práv mal vzniesť námietky k využitiu budovy iným, než pôvodným spôsobom. Aj ďalší členovia komisie nám potvrdili, že sa mal vypracovať projekt a mesto sa malo uchádzať o rôzne granty. Ako príklad jeden nemenovaný člen komisie uviedol návrh obrátiť sa s projektom na Audiovizuálny fond. Počas nášho telefonického rozhovoru si zároveň spomenul, že časť budovy kina mala slúžiť ako kongresové centrum alebo priestor pre spoločenské podujatia. Viacerí členovia komisie, ktorých sme oslovili, sa zhodujú, že návrh pána primátora Jozefa Štefaňáka premeniť kino na supermarket jedného zo zahraničných obchodných reťazcov považujú za nerealistický a úplne odtrhnutý od pôvodných zámerov, aj od reality.

Ako to teda je?

Zisťovali sme preto ďalej, ako to s uvedenou komisiou a obnovou kina je. Podľa všetkého mal projekt obnovy kina na starosti zamestnanec s ktorým Mesto Vysoké Tatry v tejto chvíli vedie pracovno-právny spor. Faktom však je, že existuje snaha o obnovenie činnosti komisie, k čomu máme aj ďalšie informácie a podklady.

Nemenej závažným zistením, ktoré nám ako informáciu poskytol pán poslanec Juraj Husovský je, že niekomu zachutilo chátrajúce kino a tak došlo k vykradnutiu niektorých častí tohto objektu – napríklad kotolne.


Kto klame?

Ako vyplýva aj z informácií, ktoré poskytlo samotné mesto Vysoké Tatry, projekt k dnešnému dňu nebol nijakým spôsobom vypracovaný. To znamená, že mesto sa do aktuálnej projektovej výzvy nemôže zapojiť – ani keby o to reálne stálo. Namiesto konkrétnych krokov však opakovane počúvame len nové a nové výhovorky, ktoré zvaľujú zodpovednosť na údajne nečinnú pracovnú skupinu. Ako sme však preukázali, ide o zjavne nepravdivé tvrdenie. Preto sa pýtame nasledujúce otázky:

Otázka č. 1: Prečo naše mesto čaká už 6 rokov na to, že pracovná skupina prinesie nejaké zázračné riešenie a necháva 13 rokov chátrať mestský majetok? 

Otázka č. 2: Prečo sa naša samospráva nespracovala záznam z rokovania pracovnej skupiny a nekonala tak, ako to pracovná skupina navrhla? Alebo bol tento záznam spracovaný a záhadne zmizol?

Otázka č. 3: Prečo si mesto neplní svoju povinnosť vyplývajúcu mu zo zákona starať sa o tieto nehnuteľnosti?

Týmto vyzývame aj vás, verejnosť: ak máte akékoľvek konkrétne informácie o činnosti pracovnej skupiny – napríklad vo forme zápisu alebo iného relevantného podkladu – alebo nám chcete poskytnúť bližšie súvislosti, kontaktujte nás, prosím, prostredníctvom e-mailu: [email protected]. Pomôžete nám tak získať ďalšie dôležité fakty, ktoré môžeme sprostredkovať verejnosti.

Žaburinec plný špiavej vody pred budovou kina len dokresľuje celkový zlý obraz stavu mestského majetku. (Foto: Iniciatíva Vráťme život Tatrám)

Dôsledky nečinnosti: Strácame pamiatky aj reputáciu

Každý mesiac, ktorý objekty stoja bez úrčitej funkcie, je mesiacom postupného zániku.

  • Fyzické znehodnotenie: vlhkosť, zatekanie, vandalizmus a mrazové cykly postupne likvidujú štruktúru stavieb a znehodnocujú ich finančný potenciál.
  • Strata reputácie: turistický ruch sa opiera aj o estetický dojem z prostredia. Zanedbané budovy odrádzajú a zanechávajú nepriaznivý dojem.
  • Ekonomické náklady: čím dlhšie sa s opravou čaká, tým je nákladnejšia.
  • Psychologický úpadok: obyvatelia si zvykajú na „normalitu zanedbanosti“ a klesá verejný záujem o aktivitu.

Chátrajúce budovy a Vysoké Tatry len ako okrajová téma

Určitá iskierka nádeje sa objavila v bode č. 13 na zastupiteľstve, ktoré sa konalo 27.03.2025 – Kontrola plnenia uznesení, kedy sa o stav kina, predovšetkým s poukazom na správu hl. kontrolórky zaujímal mestský poslanec zvolený za mestskú časť Tatranská Lomnica Juraj Husovský.

Výňatok zo Zápisnice z 17. zasadnutia mestského zastupiteľstva vo Vysokých Tatrách, uskutočneného 27. marca 2025 (Zdroj: Mesto Vysoké Tatry)
Výňatok zo Zápisnice z 17. zasadnutia mestského zastupiteľstva vo Vysokých Tatrách, uskutočneného 27. marca 2025 (Zdroj: Mesto Vysoké Tatry)
Výňatok zo Zápisnice z 17. zasadnutia mestského zastupiteľstva vo Vysokých Tatrách, uskutočneného 27. marca 2025 (Zdroj: Mesto Vysoké Tatry)
Výňatok zo Zápisnice z 17. zasadnutia mestského zastupiteľstva vo Vysokých Tatrách, uskutočneného 27. marca 2025 (Zdroj: Mesto Vysoké Tatry)

Ako je však zrejmé, mesto sa len formálne tvári, že vec rieši no chátrajúce budovy a Vysoké Tatry sú stále realitou, za niekoľko uplynulých rokov sa de facto nevyriešilo nič. Z uvedených zápisníc totiž vyplývajú aj ďalšie závažné skutočnosti, kedy na záver Jozef Štefaňák uviedol:

Jozef Štefaňák – mesto na tom pracuje, mal som komunikáciu so št. tajomníkom Harbuliakom– boli sme sa tam pozrieť, žiaľ odvolali ho, chceli sme cez ich ministerstvo, hľadáme cesty, mali sme prerokovaných viacej vecí, kino je záležitosť, ktorú sme nikdy nevypustili.

Celú zápisnicu si môžete pozrieť na tejto stránke mesta Vysoké Tatry.

Mesto sa dostáva do situácie, kedy sa ide niečo vyjednávať so štátnym tajomníkom, ale vlastne ani nevieme o čom sa s už bývalým štátnym tajomníkom vyjednávali, ani, čo vlastne chceme s s touto budovou robiť – to všetko vyplýva z odpovede na infožiadosť, ktorú naša iniciatíva podala na Mesto Vysoké Tatry. Čiže opäť sa politikárči. Opakovane budeme preto citovať: Aktuálne však nedisponujeme žiadnymi konkrétnymi zámermi, informáciami o činnosti či výsledkami práce tejto skupiny, rovnako ani neexistuje žiadne iné uznesenie týkajúce sa tohto objektu.

<yoastmark class=


A aká je pravda? Peniaze na obnovu Kina dávno mohli byť!

Vyzerá to tak, že všetko ohľadom kina zastalo a nič sa nerieši. Pôvodný projekt mal byť zahrnutý v stratégii UMR (Územie miestneho rozvoja Poprad-Svit-Kežmarok) a následne sa odtiaľ záhadným spôsobom stratilo. Ako, to sa nám už dohľadať nepodarilo.

V súčasnosti existuje možnosť čerpať financie zo zdrojov programu Interreg Poľsko – Slovensko. Aby sme túto príležitosť mohli využiť, musíme nájsť vhodného poľského partnera s podobným zámerom a byť pripravení – to znamená mať právoplatné stavebné povolenie a projektovú dokumentáciu pripravenú na realizáciu. Tu sa ponúka ako možnosť riešiť niečo spoločne s mestom Zakopané, pričom nie je zrejmé, ako sa veci v súčasnosti majú.

Ďalšou možnosťou ako získať práve v tejto chvíli financie na obnovu budovy kina je prostredníctvom Programu Slovensko na obnovu verejných budov, pričom výzvy sa vyhlasujú priebežne, ale mesto sa nezapojilo.

Bohužiaľ posledným krokom, ktorý sa zo strany samosprávy udial bolo zameranie skutkového stavu, ale malo sa ďalej pokračovať. K tomu však nedošlo.

Je zvláštne sledovať, že aj teraz je vyhlásená výzva, do ktorej by mal patriť aj projekt kina – zameraná na zníženie energetickej náročnosti verejných budov – https://portal.itms21.sk/vyhlasena-vyzva/?id=3633

Z prostriedkov Európskej únie je na tento účel vyčlenených až neuveriteľných 148 036 180,00 €! Medzi oprávneným žiadateľmi figurujú nielen obce, ale aj mestá vo všetkých krajoch Slovenska. Naše mesto sa však v súvislosti s kinom do tejto výzvy absolútne nezapojilo!


Navrhujeme reálne riešenia a ďalšie kroky, ktoré vec posunú vpred

Chceme a navrhujeme konštruktívne riešenia. Ak reálne riešenia nedokážu ponúknuť tí, ktorých sme si zvolili, je čas, aby vec do rúk vzali občania. Inak sa v našom meste nikdy nič nezmení. Čo preto navrhujeme?

  1. Okamžité vypracovanie realizačnej štúdie, štúdie využiteľnosti a preskúmanie investičných zámerov. Tieto dokumenty môžu a budú slúžiť ako podklad pre budúce výzvy a rozhodovanie.
  2. Zvolanie funkčnej a nezávislej pracovnej skupiny – Súhlasíme s tým, že pracovná skupina má zmysel – ale len vtedy, ak reálne funguje. Preto je potrebné aktualizovať zoznam jej členov a jasne určiť, kedy sa skupina stretne a dokedy poskytne mestu konkrétny výstup. Nás, občanov, nezaujíma len formálny zoznam mien – očakávame skutočné stretnutia, zaznamenané závery a zverejňovanie výsledkov. A sme pripravení pomôcť!
  3. Spustenie participatívneho procesu pre občanov. Mesto Vysoké Tatry má povinnosť rešpektovať názory a priania svojich občanov. Preto je nevyhnutné – okrem už uvedených krokov – zrealizovať aj online anketu, osobné stretnutia a verejné fórum, na ktorom sa otvorene prediskutuje aj táto problematika.
  4. A najdôležitejšie – zriadenie Fondu pre obnovu tatranských pamiatok. Partnerstvo s Vyšším územným celkom, Ministerstvom cestovného ruchu a športu SR , či Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR môže byť garanciou toho, že zriadenie transparentného fondu by mohlo viesť k postupnému získaniu finančných prostriedkov z viacerých zdrojov (vrátane zdrojov zo štátneho rozpočtu) vďaka ktorým by sa v dohľadnej dobe podarilo získať dostatok prostriedkov aspoň na čiastočnú a neskôr kompletnú rekonštrukciu týchto budov.

Záver: Nie eurofondy, ale vôľa je to, čo chýba

Budovy, ktoré kedysi žili, dnes mlčia. Chátrajúce budovy a Vysoké Tatry môžu byť minulosťou, stačí trochu chcieť. Kino, budova obuvi, aj ďalšie objekty v Tatranskej Lomnici si zaslúžia druhú šancu. Nie v mene sentimentu, ale v mene zodpovednosti. Mesto Vysoké Tatry dnes stojí pred jasnou voľbou: buď konečne začne konať, alebo bude sledovať, ako mu pred očami zaniká jeho vlastná identita. My mu to druhé nedovolíme. Už na najbližšie mestské zastupiteľstvo predložíme tieto konkrétne návrhy na riešenie situácie. Tak ako sme sa opreli do problematiky zanedbanej fontány, tak sa pustíme aj do tohto. Sme rovnako otvorení diskusii, ako aj Vašim pripomienkam. Váš názor je veľmi cenný a preto, ak máte akékoľvek informácie k tejto budove, prosíme vás, aby ste nás kontaktovali a my ich určite spracujeme.

Len spoločnými silami dokážeme vrátiť život Tatrám!